Vyššie zabezpečenie systému Irdeto aktivoval Skylink na všetkých novo pridaných kanáloch - Satelitná a anténna technika

Prejsť na obsah
Vyššie zabezpečenie systému Irdeto aktivoval Skylink na všetkých novo pridaných kanáloch

Skylink pokračuje v nasadzovaní vyššieho zabezpečenia systému Irdeto  layer 2b. Podľa informácií portálu SatelitnáTV.sk je aktivované toto  vyššie zabezpečenie na všetkých nových programoch,  ktoré zaradil operátor do ponuky v tomto týždni (AXN White, AXN Black,  Nicktoons, FilmBox Family, History HD a Vixen HD), vrátane tých z maďarského balíka viac info TU.
   
Vzhľadom k tomu, že vyššie zabezpečenie systému Irdeto je aktivované  aj na všetkých programoch z maďarského balíka, odporúčame klientom,  ktorí využívajú dekódovacie karty Irdeto a chcú si aktivovať maďarský  balíček, aby si najskôr overili, či už majú licencované zariadenie s  podporou systému Irdeto. V prípade, že takéto zariadenie mať nebudú,  programy z maďarského balíka im nemusia fungovať.
   
Pripomeňme, že hlavným cieľom vyššieho zabezpečenia je znemožniť  nelegálny príjem a zdieľanie kariet. Nijakým spôsobom by sa to nemalo  dotknúť klientov, ktorí už majú licencované zariadenia Skylink ready,  ako aj užívateľov už nových zariadení, ktoré pracujú so systémom  Viaccess. Problém s príjmom však môžu zaznamenať bežní užívatelia, ktorí  nemajú zariadenie s certifikovanou čítačkou kariet Irdeto. Ide najmä o  satelitné prijímače s univerzálnou čítačkou kariet.
   
K dnešnému dňu je vyššie zabezpečenie systému Irdeto aktivované na 48  kanáloch. Kompletný zoznam prinášame na konci tejto správy. Zoznam  staníc sa však môže kedykoľvek zmeniť. Operátor o svojich plánoch proti  nelegálnemu príjmu totiž neinformuje a ani ich nechce komentovať. Do  budúcna však možno predpokladať, že toto vyššie zabezpečenie už bude  postupne aktivované na všetkých novinkách v ponuke Skylinku.
   
Ako zistiť či podporuje zariadenie vyššie zabezpečenie systému Irdeto layer 2b?
   
Najjednoduchší spôsob, ako si to overiť, je reálne si vyskúšať jeden z  nižšie uvedených programov. V prípade, že sa nachádzajú v predplatenom  balíku a nebude fungovať, s najväčšou pravdepodobnosťou máte zariadenie  bez certifikácie systému Irdeto. Z balíčka Smart sú to napr. programy  CANAL+ Domo HD či Šlágr Premium HD.
   
Zoznam staníc s aktivovaným vyšším zabezpečením Irdeto layer 2b (stav k 3.2.2021):

Návrat na obsah